Sam Starf

Kursy Walut, Kantory Internetowe, Giełda, Forex

Kurs waluty

Kurs Funta Brytyjskiego

Niektóre waluty w przekonaniu zwykłego człowieka są stałe. Obserwując na bieżąco ich kurs, można dojść jednak do zgoła innych wniosków. To, że waluta jest droga, nie oznacza też jej pewności. Wbrew pozorom wielkie waluty nie utrzymują stałych kursów, a nawet jeśli tak się zdarza, jest to składowa wielu czynników. Doskonałym przykładem opisanych przekonań jest Funt Brytyjski (GBP). Funty zawsze kojarzone były jako drogie (cena zazwyczaj pomiędzy 4,5 zł a 5,5 zł), która utrzymuje się w ryzach. Oczywiście ten, kto miał z Funtami Brytyjskim do czynienia na co dzień wiedział, że wachania występują, na czym czasami można było stracić pracując za granicą (chociaż straty głównie polegały na nieziszczonych oczekiwaniach stabilności). By dokładnie ocenić sytuację Funta Brytyjskiego, należy zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat walut.

Kursy walut zmieniają w zależności od sytuacji w kraju i w stosunkach międzynarodowych. Znaczną rolę odgrywają działania banku narodowego, dlatego dla precyzyjnej oceny sytuacji trzeba zagłębić się jego politykę pieniężną. Potężną rolę odgrywają inwestorzy, którzy wprowadzają lub wyprowadzają swoje działalności z danego kraju. Na działania inwestorów jednak wpływ mają warunki wewnętrzne i zewnętrzne- sytuacja obywateli, ich chęć pozyskania nowych usług, stosunki z innymi krajami, łatwość przepływu kapitału. Jak widać kurs waluty uzależniony jest od tak wielu powiązanych ze sobą czynników, że trzeba naprawdę przekrojowej wiedzy o sytuacji na świecie, by móc go przewidzieć.

Jak wygląda sytuacja w Wielkiej Brytanii? Część inwestorów przybiera strategię wycofania, bowiem nie wiedzą jeszcze jak obróci się sytuacja po Brexicie, część natomiast uważa, że biznes ciągle będzie się miał dobrze. Częściowa niepewność co do rządów w Wielkiej Brytanii na pewno nie wpływa dobrze na wiarygodność. Scena polityczna zwłaszcza po ostatnich wyborach przeżywa większe napięcie. Coraz częściej w kraju mówi się także o wysokiej inflacji. To wszystko łącznie daje prosty obraz rzeczywistości. Funt Brytyjski idzie w górę, a sama sytuacja jest na tyle skomplikowana, że chyba powinien tak się utrzymać.

https://www.dobrykantor.pl/kurs-gbp.html